O hotelu

Historia naszej kamienicy zobowiązuje - sięga ok. 1880 roku. W latach 30. XX wieku mieściło się tu słynne kino „Sfinks”,
które zapisało się w historii jako miejsce debiutu Jana Kiepury. Kino reklamowano jako największy i najwspanialszy Teatr Kinematograficzny  w Zagłębiu.

W kamienicy mieściła się również cukiernia Alte Mandelbauma, oraz jeden z największych z przełomu wieków składów towarów kolonialnych, którego właścicielem był rosyjski kupiec S.L. Griczykow.
Warto zaznaczyć, że w kamienicy znajdował się jeden z pierwszych składów aptecznych w Sosnowcu, należący do Maurycego Reinera. Znajdował się tutaj także zakład zegarmistrzowski Mendela Goldnera. Fuerstenberg prowadził tutaj sklep firmowy
z zegarkami „Omega”, oferując dodatkowo wyroby srebrne i platerowane, nakrycia z białego metalu, złotą biżuterię, precjoza
z drogimi kamieniami, oraz sprzęt optyczny (okulary, binokle, lornetki teatralne).

Gruntowna modernizacja pozwoliła przywrócić kamienicy dawny blask. Aranżacja obiektu jest autorskim projektem właścicieli obiektu.

Hotel oddaje do dyspozycji Gości 41 pokoi o wysokim standardzie wyposażenia. Pokoje rozmieszczone są na 4 kondygnacjach budynku a Goście mogą być zakwaterowani w pokojach typu: Standard, Standard Plus, Deluxe oraz Apartament.

Ofertę hotelu uzupełniają sale konferencyjne o łącznej powierzchni 200m2, ekskluzywna Restauracja Warszawska
oraz stylowy Pub Warszawski.

Nasi Goście mogą korzystać również ze strzeżonego i monitorowanego parkingu czynnego całą dobę.

Hotel Centrum Sosnowiec zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta. Doskonały dojazd do hotelu gwarantuje bliskość autostrady A1 i A4 oraz Drogowej Trasy Średnicowej.

Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie:

Napisz lub Zadzwoń

Galeria
Obiekt z zewnątrz
Obiekt z zewnątrz
Obiekt z zewnątrz
Obiekt z zewnątrz
Obiekt z zewnątrz
Obiekt z zewnątrz
Obiekt z zewnątrz
Obiekt z zewnątrz
Obiekt z zewnątrz
Lobby
Recepcja
Lobby
Wnętrze
Wnętrze
Wnętrze
Wnętrze

Bądź z nami na bieżąco!

32 266 97 23
698 504 949

ul. Modrzejowska 3,
41-200 Sosnowiec

50.277387,19.127315,17